O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Místní knihovna byla založena v roce 1962. Během svého působení se v roce 2010 přestěhovala z budovy Obecního úřadu Vážany do prostor Mateřské školy Vážany. Na návštěvníky zde čeká jak oddělení pro dospělé tak pro malé čtenáře. Své místo zde mají knihy klasických autorů, ale i spousta novinek, které jsou pravidelně doplňovány. Jsme schopni uspokojit  zájmy mladší generace i těch dříve narozených, milovníky červené knihovny, stejně jako ty, co milují napětí. Pravidelně doplňujeme naši nabídku  o knihy z výměného fondu zapůjčené z Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově.

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

• Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si také klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

Provozní doba knihovny:   každou středu od 17.00 - 18.00 hod

Srdečně Vás zve knihovnice.